loading

Isı Yalıtımı Nedir?


Isı Yalıtımı ve Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi Nedir?

Konforlu yaşama alanları ancak 20-22°C sıcaklık ve %50 bağıl nem değerine sahip  olan ortamlarda sağlanabilir. Ülkemizde kış aylarında dış sıcaklıklar 22°C’nin çok altında, yaz aylarında ise hava sıcaklıkları 22°C’nin oldukça üstündedir. Isıl enerji, yüksek sıcaklıklı ortamdan düşük sıcaklıklı ortama transfer olur. Bu nedenle yapılarda, kışın enerji kayıpları, yazın ise istenmeyen enerji kazançları meydana gelir. Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması için yapılan işleme “ısı yalıtımı” denir.

Binalarda enerji kayıpları en çok duvarlarda gözlemlenmektedir. Bu sebeple enerji transferine en açık bölgeler olan duvarların yalıtımının eksiksiz yapılması şarttır. Darkss Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri yapınızın duvarlarını dıştan bir kabuk gibi sararak enerji transferlerine engel olur. Binalarınızda hem ısı hem nem dengesi sağlayarak yaşam alanlarınızı maksimum konfora taşır.

Ülkemizde enerji genel olarak petrol, kömür, doğalgaz gibi fosil yakıtları ile kullanılarak sağlanmaktadır. Dünyada gün geçtikçe azalan fosil yakıtları rezervi enerji maliyetlerini de üst seviyeye
tırmandırmaktadır. Bu sebeple enerjiyi yaşama alanlarımızda korumak artık kaçınılmazdır. Yaşam kalitemizi ve yaşam konforumuzu ekonomik yöntemlerle korumak Darkss ile mümkün.
Darkss’ın kışın sağladığı enerji tasarrufu ile sistem kendini 3-4 yıl gibi bir sürede amorti etmekte, yaz aylarındaki soğutma maliyetleri de hesaba katıldığında bu süre daha da azalmaktadır.

darkss ısı yalıtımıDış Cephe Isı YalıtımDış Cephe Isı Yalıtım Sistemiısı yalıtımıısı yalıtımı nedir

Comments are disabled.